Пет иновативни алатки за помош им се на располагање на домашните мали и средни претпријатија

Пет иновативни алатки со методологија и центар за извонредност им се на располагање на домашните мали и средни претпријатија како помош при воведување ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Оваа недела имавме можност да ја започнеме со еден пријатен и интересен разогвор со Златко Јакимовски. Магистер по казнено право, докторант на деловно право, ...
| | веќе видена | слични

Сите со добра и иновативна бизнис идеја или со веќе формиран стартап во почетна фаза може до 30-ти Септември, понеделник, да аплицираат за втората сезона од ...
| | веќе видена | слични

Осум стартап креативни и иновативни идеи, како македонски Жирокоптер, Дрон за испитување на обработливата почва, Сервис на електротротинети, машини за достава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Критиките во комфорна зона (кон обвинител), не се гаранција дека судството е одбрането од влијанија. Судиите тоа ќе го докажат кога ќе ги објават пораките што ...
сите 366 | | | веќе видена

Германската канцеларка изјави во Загреб дека ќе одржи разговори со Франција за создавање услови за започнување преговори со Албанија и Северна Македонија. ...
сите 476 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Бојко Борисов на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук објави видео од средбата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб. ...
сите 267 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 181 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Нашата најдобра репрезентација имаше успешни квалификации за ЕВРО 2020, ги заврши на трето место, како никогаш досега. Нашата најдобра репрезентација претходно ...
сите 267 | | | веќе видена

Преку мерки за дигитализација на институциите од фискалниот сектор, како Министерството за финансии и Управата за јавни приходи, може значително да се влијае ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет иновативни алатки за помош им се на располагање на домашните мали и средни претпријатија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: