Деловна клима за ИКТ индустрија - Како да се стимулира растот на работната сила во ИКТ?

Партнерство за подобра бизнис регулатива одржа Форум за стимулирање на растот на работната сила во ИКТ индустријата. Целта на настанот беше да се презентираат ...
| | веќе видена | слични

Постојат позитивни примери за приватни иницијативи сврзани со заштитата на животната средина, кои се управувани од пазарот, од конкуренцијата во прехранбената ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бордот на извршни директори на Светска банка смета дека преку поддршка од заем во вредност од 125 милиони евра, земјава ќе ја зајакне одржливоста на јавните ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Светска банка со заем од 125 милиони евра ќе и помогне на државава да ја зајакне одржливоста на јавните финансии и да ја подобри конкретноста на пазарот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северна Македонија ќе ја зајакне одржливоста на јавните финансии, ќе ја подобри конкурентноста на пазарот и ќе го намали регулаторното оптоварување со цел ...
| | веќе видена | слични

Заемот е одобрен денеска од страна на Бордот на извршни директори на Светската банка. Оттаму информираат дека со заемот за развојни политики ќе се поддржат ...
| | веќе видена | слични

Преку поддршка од заем од 125 милиони евра, одобрен денес од Бордот на извршни директори на Светска банка, Македонија треба да ја зајакне одржливоста на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 552 | | | веќе видена

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата ...
сите 451 | | | веќе видена

Франција и некои други земји проширувањето на Европската унија го гледаат како товар, а не како приоритет, вели пратеникот Антонијо Милошоски за Франкфуртер ...
сите 411 | | | веќе видена

Владејачката германска коалиција ЦДУ/ЦСУ смета дека патот на ЕУ останува отворен за Северна Македонија и Албанија, и покрај негативен исход од минатонеделниот ...
сите 597 | | | веќе видена

По завршувањето на лидерската средба во Вила Водно, вчера претседателот на ДУИ Али Ахмети гостуваше во емисијата Клик плус на ТВ 21 каде изрази незадоволство ...
сите 184 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Евакуацијата е дел од спогодбата со Турција постигната со посредство на Соединетите држави. Според овој договор, турските сили воведоа петдневно примирје на ...
сите 497 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деловна клима за ИКТ индустрија - Како да се стимулира растот на работната сила во ИКТ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: