Електромобилноста во Скопје ќе биде во фокусот на третиот ден од ЕНМ 2019


Можноста за комбиниран превоз до рекреативните центри во градот и електромобилноста ќе бидат главна тема на активностите предвидени за утре (18.09.2019 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали може оваа недела да оставиме барем на момент кола и да одиме пеш или со точак? – е прашање кое деновиве гласно беше поставено од подржувачите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повод „Европската недела на мобилност“ Општина Берово на 23 септември организира „Ден без автомобили”. Целта на настанот, како што информираат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со велосипедското дефиле што се одржа денеска низ главните сообраќајници во градот, во кое учествуваа деца и граѓани од различна возраст, во Општина Гевгелија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 439 | | | веќе видена

Недостигот на обрасци за пасоши е стрес за многу македонски работници кои си обезбедиле работа во странство и треба да заминат надвор од државата. Овие денови ...
сите 277 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 117 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 255 | | | веќе видена

Јенс Столтенберг, генералниот секретар на НАТО, вчера во Брисел му покажа на техничкиот премиер Оливер Спасовски каде ќе биде поставено македонското знаме пред ...
сите 306 | | | веќе видена

Сашо Орданоски, новинар кој порано работеше во некогашната телевизија 1ТВ на Бојан Јовановски кој е обвинет во аферата Рекет, вели дека досега Јавното ...
сите 427 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Некој упорно ги коментира вашите постапки, што може да доведе до кавга. Не ви одговара тоа што сте центар на вниманието. Кај вас љубовниот ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Електромобилноста во Скопје ќе биде во фокусот на третиот ден од ЕНМ 2019

Од:
До кого (е-маил):
Порака: