ФИТР и МБА со иницијатива за дополнителна финансиска поддршка на домашните компании

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) ги презентираше инструментите за финансиска поддршка на домашните компании пред членките на Македонската ...
| | веќе видена | слични

Најдоцна до 25 декември фирмите ќе добијат поврат на дел од нивните инвестиции реализирани лани, велат од Владата, што е согласно роковите дефинирани во ...
| | веќе видена | слични

„Анализа на потреби и понатамошни чекори“ - предлог програмата која треба да биде основа за формирање на „Фонд за млади умови“ за поддршка на талентирани деца ...
| | веќе видена | слични

Годинава Фондот за иновации и технолошки развој доби рекорден број на апликации, 487. Тоа подразбира дека компаниите станува сѐ позаинтересирани за користење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сумирајќи ги резултатите од минатонеделните состаноци на ЕУ во Брисел, Могерини на својот блог во текстот насловен „Две одлуки, една грешка", истакнува дека ...
сите 665 | | | веќе видена

Франкфуртер Алгемајне Цајтунг 21.10.2019, Михаел Мартенс, Прашање : како поранешен министер за надворешни работи, минатата година бевте еден од предводниците ...
сите 437 | | | веќе видена

За само неколку месеци премиерот Зоран Заев даде сосема спротивни изјави околу тоа дали Европската унија дала гаранции оти Македонија во октомври ќе добие ...
сите 213 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИТР и МБА со иницијатива за дополнителна финансиска поддршка на домашните компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: