30 компании ќе добијат пари од ФИТР за комерцијализација на иновации

11 копии
2 копии

Според вредноста на добиени тендери на општините во 2018 година, фабрика Карпош од Скопје се најде на првото место, додека на втората односно третата позиција ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Центарот за граѓански комуникации (ЦГК) ја објави Базата на податоци за јавни набавки на општините во 2018 година чија вредност изнесува 97 милиони евра што е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Општините и Градот Скопје за јавни набавки потрошиле 97 милиони евра склучувајќи 3898 договори со 1331 фирма. По две години намалување, вредноста на јавните ...
| | веќе видена | слични

Општините и Градот Скопје потрошиле за јавни набавки 97 милиони евра, односно 21 отсто повеќе од претходната година, покажува истражувањето на Центарот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 1092 | | | веќе видена

Фијаското на самитот во Брисел е „втор Букурешт“ за земјата, дури и поопасен од првиот. Во 2008 година имавме јасна насока каде е излезот, овојпат, никој не ...
сите 379 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 521 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

30 компании ќе добијат пари од ФИТР за комерцијализација на иновации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: