Колку македонските компании користат државна помош за развој на својот бизнис?


Најдоцна до 25 декември фирмите ќе добијат поврат на дел од нивните инвестиции реализирани лани, велат од Владата, што е согласно роковите дефинирани во ...
| | веќе видена | слични

Раст на индустриското производство од скоро 10 проценти имало за една година, но опозицијата не се сложува со ова. Раст од 9,8 отсто на индустриското ...
| | веќе видена | слични

СЕ ВЛОШУВА СОСТОЈБАТА ВО ПРЕРАБОТУВАЧКАТА ИНДУСТРИЈА! ПЛАНОТ ЗА ЕКОНОМСКИ РАСТ ДОЖИВУВА ФИАСКО! Според последните официјални податоци на Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев и директорот на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони Александар ...
| | веќе видена | слични
9 копии
8 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, и директорот на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони, Александар Младеновски, се во ...
| | веќе видена | слични

Постои интерес за големи инвестиции, вели в ицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев. Тој и директорот на Дирекцијата за технолошко ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев и директорот на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони Александар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првите луѓе на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски на денешната лидерска средба кај шефот на државата, Стево Пендаровски во претседателската ...
сите 259 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Денес многу нешта можат поволно да се рефлектираат на вашиот знак. Во претпладневните часови родените во последната декада од знакот можат ...
сите 138 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Поранешниот заменик- генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески изјави дека се надева на позитивен одговор од Брисел каде уште денеска се одржува ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку македонските компании користат државна помош за развој на својот бизнис?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: