Меч за заборав на Бентегоди, Милан со гол од пенал ја совлада Верона (ВИДЕО)


Верона и Милан одиграа меч за заборав на Бентегоди, „росонерите“ стигнаа до три бода со гол од пенал, Пјонтек погоди од белата точка за победа. Италија Во ...
| | веќе видена | слични

Матео Салвини важи за еден од најпознатите италијански политичари, а повторно стигна во јавноста на Апенините со едне коментар за вчерашната дерби пресметка ...
| | веќе видена | слични

Градското дерби меѓу Милан и Интер на „Сан Сиро“ во воведните минути е без возбудувања, но покрај тоа што сите чекаа со нетпрение да се судрат големите ривали, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Откако Алек Болдвин случајно ја уби камерманката на снимањето на филмот „Рѓа“, српскиот глумец Милош Биковиќ раскажа за инцидент што неодамна се случил на ...
сите 183 | | | веќе видена

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 200 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 315 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 200 | | | веќе видена

Епидемиолошката слика во Словенија e најлоша досега. За 24 часа имало 3.166 заразени, што е голем пораст на бројот на заразени во споредба со пред една ...
сите 417 | | | веќе видена

“ Сакам да ја искажам нашата поддршка за заедничкиот кандидат Христо, бидејќи ги има сите предиспозиции да го води градот.  На овие избори ние бираме локална ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меч за заборав на Бентегоди, Милан со гол од пенал ја совлада Верона (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: