Берлускони го „провоцира“ Милан пред дербито со Интер


Интер стигна до шестата победа во шестиот меч сезонава во Серија А, откако победи со 3:1 на гостувањето кај Сампдорија. Со овој триумф, Нераѕурите продолжуваат ...
| | веќе видена | слични

Интер за прв пат по сезоната 1966/67 има шест победи во низа на стартот откако вечерва со 1-3 славеше кај Сампдорија, Алексис Санчез постигна деби гол па ...
| | веќе видена | слични

Интер славеше со 1-3 на гостувањето кај Сампдорија, Алексис Санчез беше во центарот на вниманието откако постигна два(еден) гола па доби црвен картон за глума. ...
| | веќе видена | слични

Составот на Интер продолжи да реди победи во италијанската Серија А со што на најдобар можен начин го најави дербито со Јувентус кое на 6 октомври се игра на ...
| | веќе видена | слични

Интер ја продолжи победничката серија и ја запиша шестата победа во исто толку натпревари, па со максимален ефект во следното коло ќе го пречека Јувентус. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва, како што беше случај и во претходните неколку денови, продолжува да шири невистини за работењето на полицијата. Пласираат конструкции и ...
сите 213 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 74 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Берлускони го „провоцира“ Милан пред дербито со Интер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: