Царовска: Само со дијалог можеме да креираме мерки за вработување кои ќе бидат добри за сите


Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска денеска говореше на панел дискусија посветена на „Недостатокот на квалитетна работна сила и за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерот за образование и наука Арбер Адеми и министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска присуствуваа на работниот состанок со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бане Најдовски од Ајватовци по петти пат ќе чукне на вратата од Комисијата за оценување на работната способност за да бара инвалидска пензија, објави . Од ...
| | веќе видена | слични

Изразувајќи благодарност до присутните од Донаторската заедница и до Делегацијата на ЕУ, Адеми напомена дека координативниот состанок има важноста и значењето ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска како дезинформации и шпекулации ги оцени информациите дека со новиот закон за работни односи, кој е во ...
| | веќе видена | слични

Ова е една од поубавите новини за идните пензионери според која жените со навршени 60, а мажите 62 години старост ќе работат по шест часа дневно, а ќе ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, го посети Дневниот центар за деца на улица во Кисела Вода, при што оцени дека вакциот пристап за ...
| | веќе видена | слични

Новиот закон за работни односи што го подготвува Министерството за труд и социјална политика ќе го содржи и ветувањето на СДСМ дадено пред парламентарните ...
| | веќе видена | слични

Во министерството за труд и социјална политика во тек е изготвување на Законот за работни односи чие донесување е планирано за годинава. Имено, според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 1504 | | | веќе видена

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 126 | | | веќе видена

Веспрем е домаќин на Вардар во еден од најинтересните мечеви од 5. коло во Лигата на шампионите, соочување во кое домаќините влегуваат со голем оптимизам и ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска: Само со дијалог можеме да креираме мерки за вработување кои ќе бидат добри за сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: