Царовска и Адеми на работен состанок со донаторската заедница за секторот – образование, вработување и социјална политика


Министерот за образование и наука Арбер Адеми и министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска присуствуваа на работниот состанок со ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ преку Фејсбук статус информира дека власта донела нов закон за јавна администрација со што се прави одмазда кон ...
| | веќе видена | слични

Во земјава, според Државниот завод за статистика, во 2018 година биле регистрирани 72.315 фирми. Но директно со поддршка и со практична настава во средното ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Стопанската комора на Македонија имајќи предвид оти единствено комбинацијата од практични и теоретски знаења дава сеопфатно образование како стратешки партнер ...
| | веќе видена | слични
8 копии

ЕВН ја промовираше платформата за дигитално учење која ќе ја користат учениците од ЕВН паралелките во Скопје и Гостивар. За прв пат во дуалното образование се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанската комора на Македонија, како најстара и најголема бизнис асоцијација во земјата, во соработка со компаниите, го има воочено проблемот поврзан со ...
| | веќе видена | слични

Посветеност во развојот и унапредувањето на практичната обука  резултираше со вклучување на Комората во Европската алијанса за практикантство, платформа ...
| | веќе видена | слични

На панел-дискусијата „Стручен кадар по мерка на бизнисот“ организирана од Стопанската комора на Македонија беше заклучено дека клучни се вештините и дека во ...
| | веќе видена | слични

Улогата на малите и средни претпријатија во образовниот процес за стекнување практики, стручни и меки вештини кај учениците на работно место, беше тема на 4. ...
| | веќе видена | слични

Младинскиот културен центар – Битола во соработка со Локалниот економско-социјален совет на општина Битола организираа Јавна дискусија за Законот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 519 | | | веќе видена

Блискиот соработник и пријател на Амди Бајрам, Аднан Мемед преку Фејсбук ги повика граѓаните да се приклучат на погребната поворка на Амди Бајрам која ќе тргне ...
сите 199 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Пораките кои претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги испрати во вчерашниот говор, одржан по повод празникот 23 Октомври, треба да бидат водечка мисла ...
сите 304 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска и Адеми на работен состанок со донаторската заедница за секторот – образование, вработување и социјална политика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: