Милошоски: Јанева е една од одговорните што СЈО доживеа неславна судбина


Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, на гостувањето во емисијата 10 минути на ТВ21, рече дека Јанева е виновна што СЈО доживеа неславна судбина. „Таа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постојат и лични причини зошто Катица го напиша тоа фамозно писмо со кое го ополномоштува републичкото обвинителство да ги преземе предметите, со тоа два од ...
| | веќе видена | слични

Што поскоро да имаме вистинско и независно судство, со независно обвинителство, кое ќе биде во служба на граѓаните и правдата и да се врати довербата на ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Советот за Јавни обвинители, Меџит Јусуфи во емисијата „10 минути“ на ТВ21 посочи дека нема кој да ги води предметите во рамките на ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата „10 минути“, гостуваше Антонијо Милошоски кој посочи дека на лидерската средба заеднички беше констатирано дека СЈО е завршена приказна. Но за жал ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Јанева е една од одговорните што СЈО доживеа неславна судбина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: