ОСВЕН ЗАЕВ, за дописите на Катица Јанева од притвор знаеле и оние кои ја притворија. НИТУ ЈА ОДДАЛЕЧИЛЕ, НИТУ ГИ ЗАБРАНИЛЕ


Опозицијата обвинуваше дека писмата на Катица Јанева испратени од притвор се пишувани на компјутер. Во интервју за , нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска вели ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Изјавата на адвокатката Ирена Фрчковска, бранителка на притворената бивша СЈО Катица Јанева, им го дигна притисокот и на граѓаните и на правните стручњаци, со ...
| | веќе видена | слични

 Ова прашање се отвори  по вчерашната изјава на адвокатката на Катица Јанава која рече дека не може да се поистоветат снимките од „бомбите“ и снимките поврзано ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е разрешена од функцијата и е во притвор како осомничена во случајот „Рекет“, во вторник повторно ќе дава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

* Јанева повторно на распит пред Русковска Адвокатот на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, во интервју за „ 360 степени “, откри дека ...
| | веќе видена | слични

Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Данаилова-Фрчкоска во интервју за „360 степени" на ТВ Алсат. – Повторно е повикана. Во вторник ќе дава исказ, рече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОСВЕН ЗАЕВ, за дописите на Катица Јанева од притвор знаеле и оние кои ја притворија. НИТУ ЈА ОДДАЛЕЧИЛЕ, НИТУ ГИ ЗАБРАНИЛЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: