За што ги плаќаме пратениците на ВМРО-ДПМНЕ?


Истрагата на Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција ја заврпи истрагат за случајот „Рекет“ во кој осомничени се Бојан Јовановски, Катица ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Медиумите од соседството будно ја следат ситуацијата со аферата „Рекет“ во државата поради која во притвор завршија три осомничени лица.Меѓу нив е и ...
| | веќе видена | слични

Истрагата за најголемата рекетарска афера во Македонија, се повеќе наликува на фарса, како правосудните органи, конкретно ЈО во чии раце е предметот сега да не ...
| | веќе видена | слични

Судот го одби барањето на обвинетиот Илија Димовски и неговите адвокати за прекин на сидскиот процес за случајот „Титаник“ се додека не се реши статусот на ...
| | веќе видена | слични

Зоран Милевски – Кичеец кој во случајот „Рекет“ е второ осомничено лице ќе биде спроведен во домашен притвор. Ова станува јасно од денешното соопштение на ...
| | веќе видена | слични

Катица Јанева околу еден час се задржа во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Јанева не даде исказ, туку првин сакала да изврши увид во ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи истрагата е затворена одбраната ќе побара укинување на притворот Околу еден час се задржа Катица Јанева во Обвинителството за гонење организиран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 205 | | | веќе видена

Бранко Азески, претседател на Стопанска комора на Македонија Го живееме веќе осмиот месец во овие вонредни околности. Состојба од размери какви не се видени ...
сите 148 | | | веќе видена

По два дена разговори во Скопје македонските и бугарските историчари не постигнаа напредок во однос на Гоце Делчев, кој и понатаму останува пречка на ...
сите 312 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 107 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 99 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 132 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За што ги плаќаме пратениците на ВМРО-ДПМНЕ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: