Објавено најлошото сценарио за Брегзит без договор


2 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон, повторно би можел да го суспендира парламентот, дури иако британскиот Врховен суд пресуди дека неговата првобирна суспензија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Велика Британија достави писмено предлози во кои се вели дека би сакале да биде изменет договорот за „Брегзит“, изјави денеска портпаролот на Европската ...
| | веќе видена | слични

Имате 12 дена да го покажете планот за излез на Британија од ЕУ, црно на бело. После тоа е крај, му порача финскиот премиер на британскиот колега Борис Џонсон. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британската влада денес соопшти дека на Европската унија и пратила пишувани предлози за измена на отфрлениот договор за уреден Брегзит. Наведено е дека на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 449 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 119 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 115 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 75 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавено најлошото сценарио за Брегзит без договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: