Како започна фестивалот „Браќа Манаки“ пред 40 години


6 копии

Синоќа во Битола пристигна вториот лауреaт на 40 –тото јубилејно издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, Јоргос Арванитис, еден ...
| | веќе видена | слични

Со традиција од цели 40 години и голема посетеност од страна на филмските љубители, годинава се одржува ново издание на интернационалниот филмски фестивал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ги знаевте ли овие факти поврзани со ликот и делата на браќата Милтон и Јанаки Манаки? – Браќата Манаки биле првите филмски сниматели на Балканот. Тие биле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 238 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Андреа Пирло и официјално стана нов тренер на Јувентус. Италијанскиот фудбалски шампион вечерва потврди дека 41-годишниот Пирло потпиша договор со важност до ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како започна фестивалот „Браќа Манаки“ пред 40 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: