МЛАДИ ЛУЃЕ НА КОЖУФ: Горанчо сака да зборува за филмови, а негов секојдневен филм е стадо од стотина крави и планинскиот мир

Ретки се младите луѓе, особено во земјава, што не се жалат дека немаат државна работа и лагоден живот со често пиење кафе во градските кафулиња. Младиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Секоја жена на овој свет заслужува, барем во очите на еден маж во еден момент, во една секунда, макар тоа било и само еднаш во животот, да се почувствува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од безопасни гласини до „алапачење“, сите понекогаш озборуваат. Но, сите би кажале дека не одобруваат разговори за луѓе кои се отсутни, дека тоа не е убаво. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прилепската чаршија како мудроста на животот и школа за препознатливиот мајтап. Точно напладне. Сабота. Пазарен ден во Прилеп. Од памтивека како да е „свадба“. ...
| | веќе видена | слични

Новопечена мајка збеснала поради својот сопруг, кога дознала дека нивните новородени близнаци ги означил со маркер за да може да ги разликува. Мажот својата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија веќе четири месеци го живее вториот бран на коронавирусот, но за власта и министерот за здравство Венко Филипче тоа беше ситуација под контрола. ...
сите 556 | | | веќе видена

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 175 | | | веќе видена

Делчев е македонски револуционер, но дали ова е рецепт од кабинетите на Пендаровски и Заев кој ќе биде прифатлив за Бугарија и ќе ги отвори преговорите со ...
сите 400 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЛАДИ ЛУЃЕ НА КОЖУФ: Горанчо сака да зборува за филмови, а негов секојдневен филм е стадо од стотина крави и планинскиот мир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: