Познати личности што ги покриле или отстраниле нивните тетоважи

 Некогаш мислевме дека тетоважите се вечни, но за среќа денес постои начин да се ослободите од оние што не ви се допаѓаат. Луѓето се менуваат, а паровите се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден од најплатените холивудски глумци, Бред Пит, искрено проговори за своите големи проблеми со алкохолот и дрогите од кои се откажал веднаш по разводот со ...
| | веќе видена | слични

„Тоа беше сигурен простор каде што немаше место за осудување. За мене навистина беше ослободувачки да се отворам и да ја раскажам приказната за таа моја грозна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Воспитувачка во градинката „Младост“ во Тетово позитивна на Ковид-19. Освен неа, во изолација се испратени и две деца за кои се грижела, иако тие сега за сега ...
сите 375 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 151 | | | веќе видена

Повторно лажни вести од белиот дворец, но има време, уште 4 години опозиција можеби ВМРО-ДПМНЕ ќе ја научи лекцијата од граѓаните Единствената партија која ...
сите 22 | | | веќе видена

Владата ги одобри согласностите за организирање настава со физичко присуство што ги определи Комисијата за барања поднесени од 2 до 14 септември во основните и ...
сите 248 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познати личности што ги покриле или отстраниле нивните тетоважи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: