ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се слика со двојазичните табли во Прилеп

2 копии

Одлета „хеленската табла“ што деновиве ја поставија општинските служби во Прилеп на споменикот од Александар Македонски, во акцијата на Владата на Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Владата во Република Македонија го нападна со брусилиците насекаде каде што го има Сонцето од Кутлеш, но македонскиот симбол го чува дијаспората. - Погледнете ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 17 ноември во Мелбурн, на 22 ноември во Канбера и на 24 ноември во Сиднеј закажани се концерти на ансамблот „Танец“ по повод 70-годишнината од основањето. ...
| | веќе видена | слични

Жителите на радовишкото село Ораовица, во екот на брусилиците на Владата на Зоран Заев, кои го уништуваат македонскиот симбол од јавните површини, нацртаа ново ...
| | веќе видена | слични

Жителите на с.Ораовица, радовишко, на властите кои го потпишаа Преспанскиот договор со кој се забранува поставување на сонцето од Кутлеш на јавни површини им ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев е толку загазен во криминал, расипништво и неработење што не знае дека денеска не бил во Полошкиот туку беше во Пелагонискиот регион. Денеска во ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод писмото на европратеникот Франц Ромео, во кое се изразува загриженост за непријатниот насилен инцидент против групата на Роми кој се случи неодамна, ...
сите 262 | | | веќе видена

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Добро утро, секое утро“, посочи дека била предвидена реализација на ...
сите 429 | | | веќе видена

Мафија на власт, колку повеќе тоне во својот криминал и корупција, толку повеќе удира по својот народ и политичките неистомисленици. Оваа власт во недостаток ...
сите 119 | | | веќе видена

ИЗРЕЧЕНИ ПРЕСУДИ ЗА „ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР“ Никола Груевски, поранешниот премиер на Македонија, е осуден на една година и шест месеци за организација на случајот ...
сите 217 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на Азербејџан објави дека неговите вооружени сили успеале да деактивираат ерменски ракетен систем земја-воздух „С-300“ за време на ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се слика со двојазичните табли во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: