ОДЕТЕ ДА ИМ ГО ИЗБPУCИTE: Ораовчани си поставија нивно Сонце од Кутлеш во средсело

Жителите на с.Ораовица, радовишко, на властите кои го потпишаа Преспанскиот договор со кој се забранува поставување на сонцето од Кутлеш на јавни површини им ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одлета „хеленската табла“ што деновиве ја поставија општинските служби во Прилеп на споменикот од Александар Македонски, во акцијата на Владата на Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Владата во Република Македонија го нападна со брусилиците насекаде каде што го има Сонцето од Кутлеш, но македонскиот симбол го чува дијаспората. - Погледнете ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 17 ноември во Мелбурн, на 22 ноември во Канбера и на 24 ноември во Сиднеј закажани се концерти на ансамблот „Танец“ по повод 70-годишнината од основањето. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 187 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 329 | | | веќе видена

Северна Македонија вчеравечер доби речиси неподелена поддршка од најголемите политички групации во Европскиот парламент за почеток на преговорите со ЕУ. Повеќе ...
сите 553 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 922 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
сите 174 | | | веќе видена

Не Бугарите, туку Македонците треба повеќе да се грижат за решавањето на историските прашања, рече министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина ...
сите 475 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОДЕТЕ ДА ИМ ГО ИЗБPУCИTE: Ораовчани си поставија нивно Сонце од Кутлеш во средсело

Од:
До кого (е-маил):
Порака: