Ристески до Заев: Вие и вашите пулени го вративте Прилеп 20 години назад


Зоран Заев е толку загазен во криминал, расипништво и неработење што не знае дека денеска не бил во Полошкиот туку беше во Пелагонискиот регион. Денеска во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во видео на локалната битолска телевизија ТВ Тера објасни зошто одлучил да носи патики на настан при проверка на инсталирањето на ...
| | веќе видена | слични

Прилеп има четири екобуси за кои плати околу еден милион евра, но нема станица за метан, па тие ќе одат по гориво во Битола. Прилепскиот градоначалникот Илија ...
| | веќе видена | слични

Новите автобуси на метан кои во саботата беа пуштени во сообраќај во Прилеп, ќе полнат гориво на секој 5 дена во Битола. Во Прилеп нема станица за метан, па ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прилеп доби четири нови еко автобуси кои ќе се користат во јавниот превоз. Автобусите ќе возат на метан, чинат 60 милиони денари, а ќе ги намалат и трошоците ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев,заедно со министерот Горан Сугарески и останатата свита беше на увид на магистралниот гасовод Неготино – Прилеп – Битола. При изјавата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод писмото на европратеникот Франц Ромео, во кое се изразува загриженост за непријатниот насилен инцидент против групата на Роми кој се случи неодамна, ...
сите 262 | | | веќе видена

Игор Јанушев на Фејсбук најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи нов протест, против како што го нарече „мафијата на власт“. Протестот ќе се одржи во сабота, во 18:30 ...
сите 149 | | | веќе видена

ИЗРЕЧЕНИ ПРЕСУДИ ЗА „ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР“ Никола Груевски, поранешниот премиер на Македонија, е осуден на една година и шест месеци за организација на случајот ...
сите 217 | | | веќе видена

Одржување на стабилноста на градежништвото и справување со последиците од здравствено-економската криза предизвикана од пандемијата поради КОВИД-19, на краток ...
сите 249 | | | веќе видена

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Добро утро, секое утро“, посочи дека била предвидена реализација на ...
сите 297 | | | веќе видена

Царовска: Утре официјално започнува новата учебна година, 600 училишта ќе одржуваат настава со физичко присуство, за останатите достапно учење на далечина Во ...
сите 312 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ристески до Заев: Вие и вашите пулени го вративте Прилеп 20 години назад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: