НАРОДЕН ПРКОС КОН ВЛАДАТА: Жителите на радовишко Ораовица поставија ново Сонце од Кутлеш

Жителите на радовишкото село Ораовица, во екот на брусилиците на Владата на Зоран Заев, кои го уништуваат македонскиот симбол од јавните површини, нацртаа ново ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одлета „хеленската табла“ што деновиве ја поставија општинските служби во Прилеп на споменикот од Александар Македонски, во акцијата на Владата на Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Владата во Република Македонија го нападна со брусилиците насекаде каде што го има Сонцето од Кутлеш, но македонскиот симбол го чува дијаспората. - Погледнете ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 17 ноември во Мелбурн, на 22 ноември во Канбера и на 24 ноември во Сиднеј закажани се концерти на ансамблот „Танец“ по повод 70-годишнината од основањето. ...
| | веќе видена | слични

Жителите на с.Ораовица, радовишко, на властите кои го потпишаа Преспанскиот договор со кој се забранува поставување на сонцето од Кутлеш на јавни површини им ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАРОДЕН ПРКОС КОН ВЛАДАТА: Жителите на радовишко Ораовица поставија ново Сонце од Кутлеш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: