Тутунски комбинат Прилеп очекува да ја заврши годината со добивка

Централна кооперативна банка АД Скопје во првата половина од 2019 година делуваше во согласност со приоритетните цели и задачи дефинирани во усвоениот бизнис ...
| | веќе видена | слични

УНИБанка во првата половина од 2019 година делуваше во согласност со приоритетните цели и задачи дефинирани во усвоениот бизнис план за 2019 година. Клучна цел ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Финансиските резултати на ОКТ во првата половина од 2019 година бележат зголемена профитабилност, остварувајќи континуирано подобрување на обемот на продажба ...
| | веќе видена | слични

2 квартал 2019 2 квартал 2018 % разлика (во милиони денари) 1 половина 2019 1 половина 2018 % разлика 7.026 6.908 2% Приход од продажба 12.639 12.116 4% 130 ...
| | веќе видена | слични

Кумулативниот реализиран финансиски резултат на Охридска банка АД Скопје за периодот од 1.1.2019 до 30.6.2019 година изнесува 278,7 милиони денари со ...
| | веќе видена | слични

Фокусот во работењето во првата половина од тековната 2019 година, Стопанска банка а.д. Битола го стави на наплата на кредитното портфолио, зајакнување на ...
| | веќе видена | слични

Зголемена е профитабилноста во првата половина од 2019 година, покажуваат финансиските резултати на компанијата ОКТА. Остварено е континуирано подобрување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски утре се враќаат во судница да го застапуваат предметот Монструм. Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески веќе започнал со ...
сите 540 | | | веќе видена

Адвокатот Тони Менкиновски кој е лидер на преговарачкиот тим на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за носење на ново законско решение за јавното обвинителство истакна ...
сите 602 | | | веќе видена

Синдикатот на Клинички центар го поддржува протестот под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ организиран од Асоцијацијата на специјализанти и ...
сите 139 | | | веќе видена

Која била улогата на владиниот генерален секретар, Драги Рашковски во тендерот за набавка на радарска опрема во М НАВ? Дали во целиот случај има малверзации ...
сите 101 | | | веќе видена

Адвокатот Панче Тошковски во емисијата Отворено на 24 телевизија изјави дека од денешен аспект повеќе од јасна е мислата на правните експерти во Република ...
сите 147 | | | веќе видена

Саудиска Арабија денеска ја повика меѓународната заедница „да преземе одговорност во осуда на сторителите“ и „јасно да се спротистави“ на оние што стојат зад ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тутунски комбинат Прилеп очекува да ја заврши годината со добивка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: