Тутунски комбинат Прилеп очекува да ја заврши годината со добивка

Централна кооперативна банка АД Скопје во првата половина од 2019 година делуваше во согласност со приоритетните цели и задачи дефинирани во усвоениот бизнис ...
| | веќе видена | слични

УНИБанка во првата половина од 2019 година делуваше во согласност со приоритетните цели и задачи дефинирани во усвоениот бизнис план за 2019 година. Клучна цел ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Финансиските резултати на ОКТ во првата половина од 2019 година бележат зголемена профитабилност, остварувајќи континуирано подобрување на обемот на продажба ...
| | веќе видена | слични

2 квартал 2019 2 квартал 2018 % разлика (во милиони денари) 1 половина 2019 1 половина 2018 % разлика 7.026 6.908 2% Приход од продажба 12.639 12.116 4% 130 ...
| | веќе видена | слични

Кумулативниот реализиран финансиски резултат на Охридска банка АД Скопје за периодот од 1.1.2019 до 30.6.2019 година изнесува 278,7 милиони денари со ...
| | веќе видена | слични

Фокусот во работењето во првата половина од тековната 2019 година, Стопанска банка а.д. Битола го стави на наплата на кредитното портфолио, зајакнување на ...
| | веќе видена | слични

Зголемена е профитабилноста во првата половина од 2019 година, покажуваат финансиските резултати на компанијата ОКТА. Остварено е континуирано подобрување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 161 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 194 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од ...
сите 384 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 102 | | | веќе видена

„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство и слично. Тука е ...
сите 396 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 63 | | | веќе видена

Владата на утрешната седница ќе одлучува дали да има целодневна настава за децата од прво до трето одделение кои со физичко присуство ќе тргнат на училиште на ...
сите 181 | | | веќе видена

Националната платформа за учење на далечина не функционира а во текот на утрешниот ден треба да се одржат првите пробни часови, реагираат од Средношколски глас ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тутунски комбинат Прилеп очекува да ја заврши годината со добивка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: