Висока профитабилност поткрепена од големиот обем на продажба и континуираната оптимизација на трошоците

2 квартал 2019 2 квартал 2018 % разлика (во милиони денари) 1 половина 2019 1 половина 2018 % разлика 7.026 6.908 2% Приход од продажба 12.639 12.116 4% 130 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тројца македонски дипломци денеска во седиштето на ОКТА, потпишаа договор со кој компанијата ОКТА и Групацијата Хеленик Петролеум им доделуваат стипендии за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во студиската 2019/20 година општина Гевгелија ќе стипендира пет талентирани студенти по медицина од општината кои се запишале на медицинските факултети во ...
| | веќе видена | слични

Финансиските резултати на ОКТ во првата половина од 2019 година бележат зголемена профитабилност, остварувајќи континуирано подобрување на обемот на продажба ...
| | веќе видена | слични

Зголемена е профитабилноста во првата половина од 2019 година, покажуваат финансиските резултати на компанијата ОКТА. Остварено е континуирано подобрување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Многу искусни дипломати од ЕУ се гневни по блокадата на Северна Македонија и Албанија за почеток на преговорите за членство од страна на Франција и две-три ...
сите 779 | | | веќе видена

Одлуката без одлука во Брисел предизвика ексресно решение во Скопје. Брзи предвремени избори. Аналитичарот Алберт Муслиу вели дека емоциите и изборите не смеат ...
сите 650 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска на пладне ќе има обраќање и прескоференција во Владата. Според најавите Заев треба да каже што ќе се случува во наредниот период ...
сите 188 | | | веќе видена

Разочарани сме што Европскиот совет не даде согласност за пристапни преговори во овој момент, но, се надеваме дека тоа ќе се случи пред Самитот ЕУ- Западен ...
сите 289 | | | веќе видена

Фијаското на самитот во Брисел е „втор Букурешт“ за земјата, дури и поопасен од првиот. Во 2008 година имавме јасна насока каде е излезот, овојпат, никој не ...
сите 151 | | | веќе видена

Наместо поддршка на неговиот план, постигнат со Европската унија, пратениците со 16 гласови разлика го прифатија амандманот на групата предводена од Оливер ...
сите 380 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Висока профитабилност поткрепена од големиот обем на продажба и континуираната оптимизација на трошоците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: