Роналдо: Меси ме направи подобар играч, како и јас него

9 копии
2 копии

Живееме во ера каде спортските клубови секојдневно се борат да ја зголемат својата популарност на социјалните мрежи. Со доаѓањето на Кристиано Роналдо јасно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барселона и Реал Мадрид водат битка како во своите редови да го донесат Бразилецот Нејмар. Претседателот на Ла Лига, Хавиер Тебас, го прокоментира можното ...
| | веќе видена | слични

После синоќешното деби во италијанскиот фудбал новинарите од Апенините го прашаа белгискиот фудбалер да го спореди тамошниот фудбал со англиската Премиер лига, ...
| | веќе видена | слични

Контроверзниот поранешен претседател на ФИФА, Сеп Блатер даде една навистина шокантна изјава за шпанскиот весник „Мундо Депортиво“. Имено, Блатер откри дека ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на ФИФА, Сеп Блатер, откри необична работа која се случила непосредно пред доделувањето на наградата Златна топка во 2013 година. ...
| | веќе видена | слични

Сеп Блатер повторно се најде во центарот на вниманието на фудбалската јавност, откако во интервју за БиБиСи говореше за изборот за најдобар светски фудбалер во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кратово е единствениот град во државата, кој има само 1 активен случај на коронавирусот, според податоците кои ги објави Министерството за здравство. Пехчево, ...
сите 510 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 137 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 59 | | | веќе видена

Докторот Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија преку својот Фејсбук профил упати порака до сите објаснуваќи дека ако се придржуваме до трите правила на ...
сите 49 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо: Меси ме направи подобар играч, како и јас него

Од:
До кого (е-маил):
Порака: