Зошто елиминацијата на Порто од ЛШ е добра вест за Роналдо?


2 копии

Борис Бекер и Срѓан Ѓоковиќ, таткото на освојувачот на 16 гренд слем титули, порано тврдеа дека Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер се „лажни пријатели“, а сега ...
| | веќе видена | слични

Дуелот помеѓу Марија Шарапова и Серена Вилијамс е најголемото дерби во првото коло на претстојниот гренд-слем турнир, Отвореното првенство на САД. Овие ...
| | веќе видена | слични

По фантастичниот тенис кој го гледавме на турните како загревање за Ју-Ес Опен, ова попладне организаторите на грен-слем турнирот во Њујорк ја извршија толку ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ и Наоми Осака се први носители во своите конкуренции во пресрет на Отвореното првенство на САД. Бранителите на трофеите, кои исто така се лидери ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Пит Сампрас, рекол дека постои голема сличност помеѓу него и Новак Ѓоковиќ. Србинот никогаш не криел дека негов ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Општинскиот Оперативен штаб на Дебар, денеска достави барање до Главниот кризен штаб за справување со пандемијата од Ковид-19, во градот да се испратат еден ...
сите 575 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 203 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 228 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и од Босна и Херцеговина. Тестот е со цел да се ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто елиминацијата на Порто од ЛШ е добра вест за Роналдо?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: