Ливерпул се покажа како поуспешен во пенал рулетот и придодаде уште еден европски трофеј


Европскиот шампион Ливерпул во своите витрини ќе го придодаде и трофејот од УЕФА Суперкупот, откако оваа вечер излезе како победник во исклучително ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул успеа да го победи Саутемптон, а фаворитот не погреши на Ст. Мери и покрај големата грешка на голманот Адриан кој го честеше гол противничкиот тим. По ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Челси во средата во Истанбул го загуби Суперкуп мечот од Ливерпул на пенали откако Тами Абрахам не го реализираше петтиот пенал за својот тим. Изминатите два ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот голман Адриан се претвори во херој во Суперкуп пресметката меѓу Ливерпул и Челси, бидејќи човекот кој само до пред 20 дена беше без работа, истапи по ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп најверојатно за утрешниот натпревар нема да може да смета на голманот кој дојде во тимот пред една недела, Адријан. Адријан ...
| | веќе видена | слични

После натпреварот од Суперкупот на Европа во Инстанбул голманот на Ливерпул Адриан се здоби со повреда. Ливерпул до трофејот стигна после пенал рулетот, но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева , чиј глас се слуша во објавените разговори во случајот „Рекет“ е повикана на сослушување во скопското обвинителство. ...
сите 240 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 335 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Признанието на премиерот Заев дека има докази поврзани со Катица Јанева која за него се однесува идиотски го запали црвеното светло кај дел од странските ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ливерпул се покажа како поуспешен во пенал рулетот и придодаде уште еден европски трофеј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: