Боки 13 му се заканил на Заев: Вади ме од затвор или ќе објавам како со Харадинај крадеше милиони


Бојан Јовановски (Боки 13), кој во Скопје беше уапсен поради рекетирање на бизнисменот Орце Камчев, се заканува дека ќе објави докази за криминалните врски на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Валканите пари од аферата Рекет, кој ја тресе Македонија, но и целиот регион, оделе во Сојузот за Србија(СЗС) и тоа преку Вук Јеремиќ, открива српски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Парите од аферата Рекет, која ја тресе Македонија, но и целиот регион, оделе во Сојузот за Србија (СЗС) и тоа преку Вук Јеремиќ, открива српскиот весник Курир. ...
| | веќе видена | слични

Според овој таблоид Вук Јеремиќ повеќе пати доаѓал во Скопје на состаноци со „луѓе од опкружувањето на уапсениот водител“, а како што наведуваат клучен бил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ѝ дадов шанса на колешката да каже свое видување , одговори јавната обвинителка за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска на новинарското прашање што ...
сите 213 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска уште еднаш отфрли секаква негова вмешаност, како и инволвираност на високи функционери во случајот „Рекет“. Заев, кој денеска е во ...
сите 313 | | | веќе видена

„Обрачот околу Зоран Заев и СДСМ се затега околу случајот Рекет се повеќе се затега. Информациите за записникот и исказот на оштетениот во случајот РЕКЕТ кои ...
сите 310 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Боки 13 му се заканил на Заев: Вади ме од затвор или ќе објавам како со Харадинај крадеше милиони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: