Ѓоковиќ и Федерер продолжуваат напред во Синсинати


Светскиот тенисер број еден, Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на тенискиот турнир во Синсинати откако со 2:0 го победи францускиот тенисер Лука Пуј. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бранителот на титулата Новак Ѓоковиќ (Србија) се квалификува во полуфиналето на „Мастерс“ тенискиот турнир во Синсинати (САД) со награден фонд од 6,06 милиони ...
| | веќе видена | слични

Првиот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ е последен полуфиналист во машка конкуренција на Мастерс турнирот во Синсинати, откако во четвртфиналето го совлада Лука ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Швајцарецот Федерер на турнирот во Синсинати во меч од осминафиналето, загуби од русинот Андреј Рубљев со резултат 2:0 во сетови. По само 62 минути игра Рубљев ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу барањето на претседателот Стево Пендаровски за политичка одговорност, вицепремиерката смета дека Владата не е единствена што има политичка одговорност ...
сите 416 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 267 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ и Федерер продолжуваат напред во Синсинати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: