Револуционерно достигнување на швајцарските научници: Клетките на агресивен рак на дојка ги претвориле во сало

5 копии

Експерти од Универзитетот во Базел успеале да ги натераат клетките на рак на дојка да се претворат во сало и со тоа да станат сосема безопасни. За да постигне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражувачи успеале да „прелажат“ клетки од рак на дојка да се претворат во масни клетки, со што се спречило нивното понатамошно ширење. За да го изведат тоа, ...
| | веќе видена | слични

Како можат електромагнетните полиња да ги блокираат клетките на ракот на дојка и да спречат појава на ширење низ целото тело? Новото истражување открива! З ...
| | веќе видена | слични

Меѓународен тим истражувачи, вклучително и научници од австралискиот Универзитет на Аделаид и шкотскиот Универзитет во Абердин, откриле поле со 100 подземни ...
| | веќе видена | слични

Стручњаци од Универзитет во Бразил успеале да ги натераат ќелиите на рак на дојка да се претворат во сало и со тоа да станат целосно безопасни.За да постигнат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 500 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Охрид се одбележа Денот на Армијата. На центрланата прослава при одбележување на 27 годишнината на македонската Армија присуствуваа воени претставници од ...
сите 184 | | | веќе видена

Се сметаше за симбол во борбата против корупцијата, а сега истражителката Катица Јанева се чини дека е вмешана во скандалозен случај на уцени. Зошто аферата ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Револуционерно достигнување на швајцарските научници: Клетките на агресивен рак на дојка ги претвориле во сало

Од:
До кого (е-маил):
Порака: