Зошто жените живеат подолго од мажите?

2 копии

Сексот не прави само да се чувствуваме подобро туку тој е добар и по нашето здравје. Предностите на активниот сексуален живот за многумина претставуваат ...
| | веќе видена | слични

Секому му се случило понекогаш да не му е до акција во креветот, но ако оваа ситуација трае подолго време, постојат намирници кои повторно ќе ја разгорат ...
| | веќе видена | слични

 Многу одамна се верувало дека жените коишто немаат активен сексуален живот страдаат од хистерија. Оваа теорија подоцна била одбиена, но многу се зборува за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Европската Унија е подготвена да му помогне на Либан со овластена трговија и царинска поддршка, за да таа земја ги санира последиците од страотната експлозија ...
сите 365 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 215 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 260 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 95 | | | веќе видена

Силно невреме го зафати Скопје попладнево. Град со големина на орев паѓа во неколку населби и делови од градот. Во други, невремето е со послаб интензитет.УХМР ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто жените живеат подолго од мажите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: