СЕ ОЧЕКУВА ЖОЛТА ФАЗА: Oва се препораките кои мора да ги почитувате


Уште денес земјава ќе биде со портокалово ниво на опасност од високите темератури и воокото УВ зрачење. Управата за хидрометеоролошки работи најавува за денес ...
| | веќе видена | слични

Пожарот на Пониква пред два дена пеплоса 150 хектари борова шума. Штетата допрва ќе утврдува. Но овој пожар повторно го вклучи алармот и ги загрижи надлежните ...
| | веќе видена | слични

Големиот шумски пожар којшто се случи на планината Пониква ги алармираше институциите, но и ги загрижи да не се повторат пожарите од февруари и март, кога ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство воведе делумна забрана за движење во шумите во националните паркови Јасен, Маврово и Галичица, која ...
| | веќе видена | слични

Забраната, како што е наведено, е по барање на ЈПУЗПП „Јасен" – Скопје, ЈУ Национален парк „Маврово" и ЈУ Национален парк „Галичица" и започна да важи од ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство по барање на ЈПУЗПП “Јасен” – Скопје, ЈУ Национален парк “Маврово” и ЈУ Национален парк “Галичица”, ...
| | веќе видена | слични

Поради зголемениот ризик за локални пожари ЈП „Паркови и зеленило“ - Скопје упатува апел до сите граѓани при посета на излетничките места и шумите да бидат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство по барање на Ј.П. „Национални шуми“ воведе делумна забрана за движење во шумите со кои стопанисува ...
| | веќе видена | слични

Неподносливите температури кои го надминуваат четириесетиот целзиусов степен и високиот ув индекс, го зголеми бројот на граѓани кои колабираат, докторите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1462 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ОЧЕКУВА ЖОЛТА ФАЗА: Oва се препораките кои мора да ги почитувате

Од:
До кого (е-маил):
Порака: