Сладолед со вишни и чоколадо


Еден од најпопуларните десерти кој можете да го најдете од северот до југот на Европа е штрудлата од јаболко. Во продолжение, погледнете како да го направите ...
| | веќе видена | слични

Домаќинките полудеа по рецепт за шведските палачинки! Состојки: 100 грама путер, 150 грама шеќер во прав, 50 грама брашно, 300 мл млеко, 7 јајца, 2 жолчки, 200 ...
| | веќе видена | слични

Месото никако не го одмрзнувајте во топла вода, дури и да се брзате во кујната. Имено, така повеќе се размножуваат бактерии, секогаш одрзнувајте го во ладна ...
| | веќе видена | слични

Тортата од сладолед и бисквити е летниот десерт кој ќе го обожувате. Состојки: - 250 грама благи бисквити; - 3 лажици растопен путер; - 1.5 кг благ растопен ...
| | веќе видена | слични

Потребни состојки : 300 гр шунка 200 гр кисела павлака масло 1 пиперка бибер зачинал 2 јајца 200 гр сирење стар леб 1 домат 3 чешниња лук малку кашкавал Начин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дванаесет мигранти се откриени утрово во превртено возило „мерцедес“ со српски регистерски ознаки, а возачот кој се обидел да ѝ избега на полицијата бил ...
сите 97 | | | веќе видена

Каде е сега Љупчо Николовски да даде изјава и да излезе со став за најголемата афера во последните 10 години?, прашува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан ...
сите 77 | | | веќе видена

За овчарот Златко Божиновски немаше амбулантно возило за да му се спаси живот, но за забава на Зоран Заев и Венко Филипче имаше хеликоптер?!Доколку имаше ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сладолед со вишни и чоколадо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: