Најголема грешка кога одмрзнуваме месо – Се размножува со бактерии


Месото никако не го одмрзнувајте во топла вода, дури и да се брзате во кујната. Имено, така повеќе се размножуваат бактерии, секогаш одрзнувајте го во ладна ...
| | веќе видена | слични

Ова е совршен трик за никогаш повеќе палачинките кои сите ги обожаваме, да не излезат жилави. Се прави смеса за палачинки како и вообичаено, но со ситна ...
| | веќе видена | слични

Вкусен лосос подготвен во маринада од мешавина од зачини… 800 гр лосос 2 лажички рендан ѓумбир 2 лажички зачин 3 чешниња лук 2 лажици сусамово масло сок од ...
| | веќе видена | слични

Неодоливи, крцкави, лесни брускети кои ќе ги обожавате! 150 гр конзервиран грашок 8 шери домати 2 чешниња лук 3 лажици маслиново масло 2 лажички сок од лимон 2 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Македонија се вакцинирани 150.000 граѓани со прва доза од вакцината против корона вирусот и уште 30.000 граѓани кои се ревакцинирани, информираше денеска ...
сите 451 | | | веќе видена

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 661 | | | веќе видена

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 315 | | | веќе видена

Индискиот премиер Нарендра Моди ги предупреди своите сонародници да преземат дополнителни мерки на претпазливост бидејќи разорната епидемија на коронавирусот ...
сите 350 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 482 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголема грешка кога одмрзнуваме месо – Се размножува со бактерии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: