Димковски: Лозарите секогаш бараат повисока цена, ќе биде дискутабилна


Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство од поодамна е во контакт со лозарите и речиси во континуитет е во комуникација со Здружението на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барањето им е да се распише оглас за распределба од три до пет хектари на заинтересираните земјоделци и сточари од карбинските села. Сметаат дека со оваа земја ...
| | веќе видена | слични

Од три до пет хектари земја бараат земјоделците од неколу села во општина Карбинци. Очекуваат нова распределба на слободното земјоделско земјиште. Сметаат ...
| | веќе видена | слични

Надминати се проблемите со откупот на праски во најголемиот регион за производство на ова овошје во Македонија, росоманскиот. Ова го констатира и министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скапува и сливата на македонските ниви. СДСМ не обезбедија откуп ни за овој земјоделски производ. Земјоделците ја подаруваат за да не скапува на нивите, а род ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски денеска одржа работен состанок со претставници од винарските визби, а целта, како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска сум во посета на битолскиот регион каде што ќе остварам средба со повеќе категории земјоделци од овој регион. Моментално се наоѓам во село Егри ...
| | веќе видена | слични

Денеска сум во посета на битолскиот регион каде што ќе остварам средба со повеќе категории земјоделци од овој регион, ова денеска преку изјава за медиумите го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски изрази длабок сомнеж дека Катица Јанева и Бојан Јовановски сами можеле да рекетираат бизнисмени за милионски суми ...
сите 265 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Костадинов на Топ Тема: Протестот на ВМРО-ДПМНЕ е за спас на криминалот, таква е нивната режимска матрица „Ништо не е променето во ВМРО ДПМНЕ, тоа е истата ...
сите 126 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 153 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димковски: Лозарите секогаш бараат повисока цена, ќе биде дискутабилна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: