Елена Ристеска: Сум била сведок на многу добрини на Миле Јанакиески – НЕ РАЗБИРАМ ЗОШТО СЕ СЛУЧУВА ОВА

Познатата поп пејачка Елена Ристеска со поддршка на екс-министерот Миле Јанакиески кој се наоѓа во притвор и штрајкува со глад.Во коментар на Фејсбук објавата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По препорака на лекар поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, го прекина штрајкот со глад по препорака на лекар, потврдуваат од Истражниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

Поранешнот министер Миле Јананакиески го прекинал штрајкот со глад во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, откако медицински тим го советувал да го направи тоа ...
| | веќе видена | слични

Миле Јанакиески, поранешниот министер за транспорт и врски, е пред излегување од изстражниот затвор вп Шутка откако го прекинал двонеделниот штрајк со глад. ...
| | веќе видена | слични

Ексминистерот Миле Јанакиески обвинет за повеќе предмети кои го води Специјалното јавно обвинителство го прекинал штрајкот со глад во затворот „Скопје“ во Шуто ...
| | веќе видена | слични

Во Република Македонија не постои смртна казна. Според тоа, ниту една државна институција, или нејзин орган, немаат право (посредно или непосредно) да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Поради уличен дефект на улицата „Благоја Стефковски бр 30“ денеска без вода ќе бидат дел од корисниците кои живеат на оваа улица, како и на улиците „Анри ...
сите 79 | | | веќе видена

Црногорскиот пилот капетан Ненад Дубљевиќ на македонски јазик „рапортираше“ за неговото учество во гасењето на пожарите, при врачувањето на благодарници и ...
сите 248 | | | веќе видена

Во текот на попладневните часови силно невреме зафати повеќе делови на Србија. Најпогодени беа Горњи Милановац, Љиг и Обреновац. Како што може да се види на ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Елена Ристеска: Сум била сведок на многу добрини на Миле Јанакиески – НЕ РАЗБИРАМ ЗОШТО СЕ СЛУЧУВА ОВА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: