Иранскиот министер вели дека иранската воена моќ ги спречува САД да го нападнат

Иранскиот министер за разузнавање, Махмуд Алави, рече дека стравувањата од воената моќ на Иран ги спречиле САД да го нападнат Иран минатиот месец, пренесува ...
| | веќе видена | слични

САД сакаат да изградат меѓународна воена коалиција за да ја осигурат безбедноста на водите во Иран и Јемен. Ова го најави шефот на Генералштабот на армијата на ...
| | веќе видена | слични

Командантот на американските маринци, генералот Џозеф Данфорд порача дека САД сакаат да формираат меѓународна воена коалиција за да се обезбеди слободна ...
| | веќе видена | слични

Американските носачи на авиони во Персискиот залив се наоѓаат во дометот на иранските ракети и ќе ги уништиме доколку направат грешка, изјави синоќа ...
| | веќе видена | слични

Од американскиот изјавија дека Пентагон ќе обезбеди командна и разузнавачка опрема за коалицијата. Ваквите мерки доаѓаат откако Иран веќе подолго време се ...
| | веќе видена | слични

Можноста Иран да се обиде да го затвори Ормузкиот теснец за танкери значително се зголеми во последните месеци на позадината на ризикот од воените тензии во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

САД испратиле порака до Иран, откако беше соборен дрон во реонот на Персискиот залив минатиот месец, со предупредување дека ќе нанесат „ограничен удар“ врз ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Лидерите на земјите членки на Европската Унија на утрешното заседание ќе прават напори да дојдат до консензуално решение поврзано со почетокот на преговорите ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Сириската невладина агенција за човекови права објави дека е забележан огромен конвој на сириската армија како го напушта Манбија, уште еден курдски град над ...
сите 802 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иранскиот министер вели дека иранската воена моќ ги спречува САД да го нападнат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: