Нова цена на горивата во Македонија

2 копии
11 копии

Од ноќеска на полноќ возачите точат нафтени деривати по цени поевтини за 1, односно за 1,5 денар. Регулаторното тело за енергетика по новата методологија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девет пожари моментно се активни, а состојбата е најсериозна во општината старо нагоричани, околу селото Дренак. Во изјава за тв 24 директорот на центарот за ...
сите 284 | | | веќе видена

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 128 | | | веќе видена

Во јавноста, разрешувањето на Петровска се толкува како кулминација на внатрепартиските случувања во ДОМ и обид да се зачува парламентарното мнозинство. ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова цена на горивата во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: