Несреќа кај Шапка - повредени две лица

Заменик - министерот за култура Владимир Лазовски учествувал во сообраќајката што попладнево се случи на крстосницата меѓу Собранието и Градската болница. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-министерот за култура, Владимир Лазовски, попладнево учествувал во сообраќајна несреќа во центарот на Скопје. Тој на „Фејсбук“ напиша дека ќе сноси ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ако се утврди моја вина ќе сносам одговорност, во телефонски разговор ни посочи заменик-министерот за култура Владимир Лазовски, по денешната сообраќајната ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

Во денешната сообраќајна незгода кај Градската болница учествувал заменик-министерот за култура Владимир Лазовски, тој на својот фејбук профил напиша дека ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во сообраќајката која попладнево се случи на крстосницата кај Собранието и Градската болница, во која беше повреден мотоциклист, учествувал заменик министерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-министерот за култура, Владимир Лазовски, попладнево е повреден во сообраќајна несреќа која се случила на крстосницата кај Собранието и Градската ...
| | веќе видена | слични

Заменик министерот за култура, Владимир Лазовски, учествувал во сообраќајката што попладнево се случи пред Собранието, а во којашто е повреден мотоциклист . ...
| | веќе видена | слични

– Најважно од сé е што мотоциклистот и јас сме добри. Цело време бев со него, пуштен е од болница, добро се чувствува. Јас немам повреди. Надлежните органи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Починаа четири нови пациенти заболени од коронавирусот, пишува Алсат.Според нашите информации станува збор за пациенти од Куманово, Лабуништа (струшко), ...
сите 107 | | | веќе видена

Регистрирани се 63 случаи на заболување меѓу здравствени работници, објави вечерва Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Пријавени се вкупно 15 нови случаи на ...
сите 137 | | | веќе видена

Општинските кризни штабови ќе определат маркети од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, а економските оператори кои се регистрирани да вршат ...
сите 165 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 133 | | | веќе видена

Туристичко угостителската комора на Македонија на прес-конференција објави дека илјадници угостителски објекти кои се дел од оваа комора нема да ги користат ...
сите 500 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 104 | | | веќе видена

Капацитетите на Градската општа болница 8 Септември се ставени во функција за потребите во справување со ширењето на инфекцијата на коронавирусот.Болницата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Несреќа кај Шапка - повредени две лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: