Џафери со државна делегација во Рим во чест на Св. Кирил


6 копии
4 копии

На денешното чествување на светите браќа Кирил и Методиј во Рим, покрај другите во македонската делегација, предводена од собранискиот спикер Талат Џафери, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, заедно со сопругата, е дел од официјалната државна делегација, која ја ...
| | веќе видена | слични

„Вашиот народ е порта за влез на христијанството во Европа,  бидете посланици на мирот“, порача папата Франциско на аудиенцијата за македонската делегација во ...
| | веќе видена | слични

Државно-црковната делегација, која во Рим учествува на манифестацијата во чест на свети Кирил, денеска имаше аудиенција кај поглаварот на Римокатоличката ...
| | веќе видена | слични

Државна и црковна делегација од земјава беше во посета на Светата Столица Ватикан во Рим, во чест на свети Кирил. Делегацијата присуствува ше на аудиенција кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Православните верници денеска го слават празникот Богојавление – Водици, што се празнува уште од вториот век. Поврзан е со крштавањето на Исус Христос во ...
сите 238 | | | веќе видена

Сериозна, но минлива е здравствената состојба на обвинетиот Тони Трајковски во предметот за уривањето на комплексот „Космос“, соопшти денеска неговиот адвокат ...
сите 259 | | | веќе видена

Натпреварот од второто коло на Европското првенство го одиграа екипите на Шпанија и Австрија, а победа запишаа Шпанците со 30:26. Шпанија беше апсолутен ...
сите 382 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел кажа дека Северна Македонија и Албанија припаѓаат во иста група кога е во прашање почетокот на пристапни преговори со ЕУ и ...
сите 287 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 156 | | | веќе видена

Празникот Водици и Богојавленските чествувања во Охрид продолжуваат и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Езерото. како ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери со државна делегација во Рим во чест на Св. Кирил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: