Јувентус започна преговори со најдобриот играч за врска во Серија А

Јувентус започна преговори околу долгопосакуваната мета, Сергеј Милинковиќ-Савиќ. Играчот за врска на Лацио неодамна беше избран за најдобар на својата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јувентус во овој момент како главна задача има поставено да пронајде нов тренер за наредната натпреварувачка сезона, а во зависност од тоа кое име ќе пристигне ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Oва лето се очекува како никогаш досега големите италијански клубови да се освежат со нови тренери, веројатно нема да менува само Наполи. „Скај Спортс“, тври ...
| | веќе видена | слични

Никаде толку лесно тренерите не ја менуваат средината како во Серија А. Заврши сезоната во Италија, на крајот во трката за Лигата на шампионите со кратки ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Италијанскиот шампион Јувентус во изминативе денови се побрзува со двајца членови на Лацио, тренерот Симоне Инѕаги и српскиот репрезентативец Сергеј-Милинковиќ ...
| | веќе видена | слични

Според пишувањата на медиумите од Италија, Јувентус се договорил со Сергеј Милинковиќ Савиќ, но Лацио нема намера лесно да се откаже од Србинот и постави цена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно Законот за патни исправи на државјаните на Македонија, надлежност на Министерството за внатрешни работи е да води сметка за обрасците и постапката за ...
сите 160 | | | веќе видена

Со Законот за Јавно обвинителство креираме независен обвинителски систем преку кој овозможуваме судска завршница на сите предмети покренати од СЈО кои се во ...
сите 227 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 131 | | | веќе видена

Долгогодишниот претседател на Вардар, Михајло Михајловски, е подготвен да помогне за надминување на кризата во таборот на актуелниот европски првак. Тој веќе ...
сите 208 | | | веќе видена

Никој повеќе не им верува на најкриминалната Далтон фамилија во Македонија. Во целиот напис Вице Заев за една работа е во право, а тоа е дека вистината секогаш ...
сите 118 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Алекснадар Николоски во дебата со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, открива криминал тежок половина милион евра во ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јувентус започна преговори со најдобриот играч за врска во Серија А

Од:
До кого (е-маил):
Порака: