Тилда Свинтон без шминка на црвениот килим во Кан

2 копии

Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ се врати во родната Житораѓа и поминува време со своето семејство. Таа со своите следбеници на Инстаграм сподели фотографии од ...
| | веќе видена | слични

Моника Белучи на црвениот тепих во Кан се појави закитена со смарагден и дијамантски ѓердан на „Картие“, направен во знак на сеќавање на мексиканската глумица ...
| | веќе видена | слични

Познатиот актер Венсан Касел, поранешниот сопруг на популарната актерка и модел Моника Белучи, се ожени со убавата 22 годишна манекенка Тина Кунаки со која го ...
| | веќе видена | слични

Една од најубавите светски актерки, Моника Белучи (54), ги воодушеви сите со изгледот на 71-от Филмски фестивал во Кан. Италијанската убавица присуствуваше на ...
| | веќе видена | слични

Преубавата и заносна Моника Белучи се појави на 72. филмски фестивал во Кан, на премиерата на филмот „Најубавите гоидни од животот" и покажа дека старее како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како структурно и системско решение, далеку од рацете на политичарите и во функција на јакнење на независноста и реформите во праводуството и воопшто го оцени ...
сите 362 | | | веќе видена

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Бројот на заразени од новиот тип на коронавриус во централна Кина се зголеми на 830, а досега умреа 25 лица, објавија утринава државните кинески медиуми. ...
сите 420 | | | веќе видена

Македонија увезла лани речиси 9.000 тони или точно 8,9 милиони килограми машински обезкостено месо со кое домашни компании направиле виршли и посебни салами. ...
сите 199 | | | веќе видена

Ќе и успее ли на власта да го „истурка“ во парламентот предлог законот за отпис на камати и репрограмирање на долговите на јавните претпријатија формирани од ...
сите 65 | | | веќе видена

Провладините организации и институции се раскараа меѓу себе. Причина за најновиот судир во сопствените редови е какафонијата и очигледната некоординираност во ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тилда Свинтон без шминка на црвениот килим во Кан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: