За празниците променливо нестабилно време во Охрид

13 копии

Под влијание на силниот циклон АЛЕН од вечерва најрпвин во западните а во текот на утрешниот ден и во останатите предели од државава ќе има врнежи од дожд кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
14 копии

Времето овој викенд не е на наша страна. Оо понеделник ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Под влијание на циклонот АЛЕН кој постепено ја зафаќа нашата држава во текот на денешниот ден ќе имаме повеќе облаци над македонското небо а има услови и за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Битолчанец кој се наоѓа на „стоп листа“ со мерка „апси“ вчера бил лишен од слобода на граничниот премин „Меѓународен Аеродром“. Од МВР соопштија дека вчера во ...
сите 317 | | | веќе видена

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 202 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За празниците променливо нестабилно време во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: