Дејан Лилиќ не можеше да ги запре солзите на комеморацијата за Беличанец


Општина Кисела Вода се прости од Билјана Беличанец. На емотивна комеморација одржана во Домот на културата последна почит и оддадоа нејзините роднини, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актерката и активистка Ирена Ристиќ пред некој ден раскажа за дружењето со нејзината колешка Билјана Беличанец која се самоуби со бесење во својот стан во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје беше одржана комеморација по повод трагичната смрт на актерката Билјана Беличанец, која беше и поранешна ...
| | веќе видена | слични

Преку цитатат на Шекспир, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Хрисртијан Мицкоски ја опиша Билјана Беличанец на комеморацијата која денеска била оддржана во Белата палата ...
| | веќе видена | слични

На комеморацијата свои проштални говори имаа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, претседателката на УЖ Благица  Ласовска, како и поранешната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска, во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, беше одржана комеморација по повод трагичната смрт на Билјана Беличанец. На комеморацијата свои ...
| | веќе видена | слични

Денеска, 10.04.2019 година, во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, беше одржана комеморација по повод трагичната смрт на Билјана Беличанец , актерка, ...
| | веќе видена | слични

Во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, денеска беше одржана комеморација по повод трагичната смрт на Билјана Беличанец, актерка, политичар и поранешна ...
| | веќе видена | слични

Вчера во Драмскиот театар во Скопје се одржа комеморација за актерката Билјана Беличанец, која почина во саботата. На комеморацијата присуствуваа голем број ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 227 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 124 | | | веќе видена

Дозволата за градење на локацијата наспроти Холидеј ин на „маса“ пред градоначалникот Богдановиќ. Македонската православна црква и Зоран Антиќ чекаат на потпис ...
сите 206 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дејан Лилиќ не можеше да ги запре солзите на комеморацијата за Беличанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: