Пендаровски: Во мојот мандат нема теоретски шанси да амнестирам криминалци


Во мојот мандат нема теоретска шанса да амнестирам криминалци кои сакаат да убиваа други луѓе граѓани на оваа земја, порача претседателскиот кандидат на СДСМ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на митингот во Стумица повикаа граѓаните од општината и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на синоќешниот митинг во Стумица повикаа граѓаните од ...
| | веќе видена | слични

Да се обединиме и заедно да продолжиме да чекориме кон НАТО и ЕУ, кон перспективна иднина и подобар живот. Да изградиме силна, безбедна и економски напредна ...
| | веќе видена | слични

Пред граѓаните на Ново Село, вечерва кандидатот за Претседател Стево Пендаровски и кандидатот за Градоначалник на оваа општина ја претставија својата изборна ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и кандидидатот за градоначалник, Никола Андонов, вечерва на трибината со жителите ...
| | веќе видена | слични

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни ...
| | веќе видена | слични

СЈО мора да продлжи со работа, а сите мора да одговараат пред правдата, а сите да бидат еднакви, само така ќе одиме во Европа - порача вечерва од Струмица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Во мојот мандат нема теоретски шанси да амнестирам криминалци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: