Авионот што се урна кај Солунска глава имаше одобрение да слета на скопскиот Аеродром, велат од М-НАВ и апелираат да не се шират шпекулации за несреќата


Не е точно дека на пилотот на авионот „цесна“ што вчера се урна кај планинскиот врв Солунска Глава не му било дозволено да слета на Скопскиот аеродром, велат ...
| | веќе видена | слични

Покрај македонските надлежни органи, предистражна постапка за авионската несреќа кај Солунска Глава ќе води и бугарското обвинителството, објави бугарската ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Обвинителството во Софија отвори предистражна постапка за уривањето на авионот „цесна“ кај Солунска глава на 2 април, кога загина четиричлено семејство од ...
| | веќе видена | слични

За падот на приватниот авион на бугарскиот бизнисмен на Солунска Глава предистражна постапка отворило и бугарското обвинителството, објавија бугарските ...
| | веќе видена | слични

Десетици роднини, пријатели и соученици денеска оддадоа последен поздрав на загинатото бугарско семејство, чиј спортски авион „цесна“ се сруши на планината ...
| | веќе видена | слични

Турнир по уметничко лизгање во „Зимскиот дворец“ во Софија се одржува денес во чест на бугарското семејство кое загина со „цесната“ што се сруши на планината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Завршени се ДНК анализите на телата на загинатите во авионската несреќа на Солунска Глава, информираше министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. ...
| | веќе видена | слични

Судкса медицина ја заврши обдукцијата на телата на загинатите од авионската несреќа. Откако ќе ги завршат и анализите од примероците, наодите ќе ги пратат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 392 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 298 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 387 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 112 | | | веќе видена

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Авионот што се урна кај Солунска глава имаше одобрение да слета на скопскиот Аеродром, велат од М-НАВ и апелираат да не се шират шпекулации за несреќата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: