Анчелоти незадоволен од топката со која се играат натпреварите во Лига Европа

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти веднаш по победата на гостувањето кај Цирих со 3:1 даде свое видување за натпреварот. „Наполитанците“ веќе си обезбедија ...
| | веќе видена | слични

Наполи без проблеми го совлада Цирих на домашен терен со 2:0 и на тој начин со вкупни 5:1 се пласираше во осминафиналето на Лига Европа, натпреварување кое во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Расте стапката на придонеси од јануари следната година. За пензиско осигурување ќе се уплаќа 18,8% од бруто платата, a за здравствено 7,5%, што е за 1 ...
сите 188 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Ова го потврди и ММФ, кој проектира дека економскиот раст ќе забрза следната година.Фондот истовремено ги поздравува реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 254 | | | веќе видена

Според финансии 170 илјади граѓани чекаат поврат на ДДВ. За јули, август и септември едно лице ќе може да земе максимум 1 800 денари. Министерката за финансии ...
сите 58 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 128 | | | веќе видена

Политиките на Зоран Заев и на картелот на власт се политики без визија и концепт, политиката на политички прогон, притисок, поткуп, корупција, политики кои што ...
сите 233 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анчелоти незадоволен од топката со која се играат натпреварите во Лига Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: