Селмани: Ако нема добри кандидати ќе нема цензус


Хрватот Тони Селмани, кој по потекло е од Македонија, и кој молскавично брзо со својата изјава за грипот на една хрватска телевизија, стана хит на Интернет, ...
| | веќе видена | слични

Тој стана најпознатиот пензионер на Балканот откако како случаен минувач даде свое мислење во телевизиската анкета. За 15 секунди стана некој што ќе ни биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со неговата изјава за само 15 минути стана хит во целиот регион, а и по неколку денови медиумите никако да престанат да зборуваат за него. Дедо Тони Селмани од ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот пензионер Таљат Тони Селмани кој го освои регионот со неговата изјава за грипот, беше вклучен во програмата на српската телевизија „Прва“ и упати ...
| | веќе видена | слични

Од грижа на совест што неговиот прв совет комплетно го игнориравме и ич не го применивме во нашите животи, бевме зарекнати дека ако стариот има и друг совет, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 502 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 243 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

-Во Бугарија има големо негативно чувство за Македонците. Тие сметаат дека многу малку правиме за Договорот за добрососедство“, изјави во „Клик Плус“ на Тв 21 ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Селмани: Ако нема добри кандидати ќе нема цензус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: