ИСТОРИЈАТА КАЖУВА: Ја видовме најмоќната Македонија


4 копии

Македонија загуби од Исланд и го освои четвртото место во групата во Минхен, што значи нема да продолжиме во главната фаза, туку ќе се бориме за пласман од 13 ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација го има посакуваното водство на полувреме против Исланд. Водиме со 13:11 и остануваат уште 30 минути, за да стигнеме до ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Немаше многу светли точки во македонската ракометна репрезентација на вчерашниот меч против Шпанија и убедливиот пораз, посебно не во второто полувреме кога се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, смета дека правосудниот систем не ја заврши до крај професионалната улога околу случајот „Рекет“ во кој се осомничени ...
сите 759 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 351 | | | веќе видена

Две победи над Белорусија и над Словенија, блескав сет против Русија, пораз во нијанси од Финска, објективно слаб натпревар против Турција. Македонските ...
сите 371 | | | веќе видена

Одбраната на обвинетите во случајот „Талир 2“ што досега го водеше СЈО, на денешното рочиште побара одложување на судењето поради промена на бројот на ...
сите 127 | | | веќе видена

Наместо укинување на притворот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“, како што побара нејзината ...
сите 255 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИСТОРИЈАТА КАЖУВА: Ја видовме најмоќната Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: