Ѓорчев во Вашингтон се сретна со конгресмените Питинџер и Хадсон


3 копии

Вие со вашата политика на неразбрани трговци ги рушите македонските позиции што беа грдени 200 години, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ обраќајќи се на другиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проблемот на владата предводена од СДСМ е што има голема непопуларност, што луѓето не и веруваат, премиерот е и судија и кадија, ослободувате пратеници од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зошто бегате од соочувања на телевизија, пред јавноста, не е работата да зборувате во камерна атмосфера со нарачани прашања. Не бегајте од телевизиски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Со жалење можеме да констатираме дека со оваа Влада на СДСМ и Зоран Заев, Источна Македонија, кога станува збор за проекти и дела е буквално ставена на црна ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев денеска во Собранието имаше дискусија по повод новото задолжување од Владата на СДСМ. Ѓорчев констатираше дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 276 | | | веќе видена

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 90 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Министерството за правда го објави новиот Предлог-закон за Јавно обвинителство во кој, како што наведуваат во соопштение, се здружуваат постојните капацитети ...
сите 72 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорчев во Вашингтон се сретна со конгресмените Питинџер и Хадсон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: