Шекеринска во Брисел: Македонија треба да биде наградена со почеток на преговори

На вториот ден од работната посета на Брисел заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, заедно со министерот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерите на Европската Унија денеска во Брисел ќе разговараат и за дијалогот помеѓу Белград и Приштина, дознава српската новинска агенција „Танјуг“ од извори ...
| | веќе видена | слични

На Лидерите на ЕУ28 зво првиот ден од самитот на 13. декември во Брисел една од темите ќе им биде дијалогот меѓу Белград и Приштина. Шефовите на државите и ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателката на Европската комисија Федерика Могерини, во денешната расправа со европратениците рече дека интеграцијата на Западниот Балкан е еден од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Ние пред околу три недели на седница на Советот за надворешни работи разговаравме за Босна и Херцеговина, пред сè мораме да ги охрабриме политичките лидери да ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

-Најголем напредок што се однесува на земјите од Југоисточна Европа е постигнат во прашањето за името, Македонија и Грција успеаја да најдат решение за еден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 139 | | | веќе видена

Новинарот Саше Димовски, кој со години пишува и го следи судството, на порталот „Сведок“ објави коментар „Кичевски, какви цигари пушиш, да ти испратам во ...
сите 346 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена

Ако сакате цвеќето и растенијата дома да ви цветаат како никогаш до сега, има мал домашен и евтин трик. Земете кора од банана, талог од шолја кафе и земете две ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска во Брисел: Македонија треба да биде наградена со почеток на преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: